top of page

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

Przed nami kolejny miesiąc przymusowego zawieszenia zajęć stacjonarnych w Placówce Ekoland. Wychodząc na przeciw Rodzicom i Opiekunom, w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji, decyzją Dyrekcji, w miesiącu maju opłata "za Wychowanka" będzie wynosić minimum 50zł. Dokonanie opłaty będzie gwarantowało dostęp do zajęć nagranych i udostępnionych na stronie Placówki oraz do zajęć "live" w czasie rzeczywistym na platformie zoom (harmonogram zajęć).

Dbając o nasze dobre relacje i zaufanie Rodziców i Opiekunów, czesne w miesiącu maju może przyjąć wartość 0zł. Tym samym Opiekunowie nie są zobowiązani do wypowiedzenia umowy w celu niepłacenia za miesiąc maj, jednakże spowoduje to brak możliwości korzystania z zajęć online i "live" oraz konieczność ponownej rekrutacji na rok szkolny 2020/21. Wychowankowie będą traktowani jako "nowi Wychowankowie" nie mogąc skorzystać z przywilejów "Wychowanków kontynuujących naukę" (następuje przerwanie ciągłości nauki).

Rodzice/ Opiekunowie, którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji finansowej a chcą skorzystać z zajęć online i "live" prosimy o indywidualny kontakt z Dyrekcją.

Jednocześnie wyrażamy ogromną nadzieję, że gro Rodziców i Opiekunów korzystających z zajęć na stronie internetowej podtrzyma swoje deklaracje i pozostanie aktywnymi uczestnikami zajęć. Pozostałych Wychowanków serdecznie zapraszamy do wspólnych spotkań!

W sytuacji dalszego obowiązkowego zawieszenia zajęć stacjonarnych w miesiącu czerwcu zostanie przyjęty podobny model funkcjonowania Placówki. 

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom i Opiekunom, którzy dokonali pełnej (lub zwiększonej!) opłaty za czesne za miesiąc kwiecień oraz tym, którzy mimo braku możliwości korzystania z zajęć online dokonali pełnej opłaty za zajęcia. Tylko i wyłącznie dzięki Waszym wpłatom Placówka ma szanse przetrwać. Tym samym przypominamy, że opłata czesnego w miesiącu kwietniu jest obowiązkowa, zgodnie z warunkami umowy oraz rozporządzeniem MEN w sprawie wdrożenia zmiany sposobu prowadzenia zajęć ze stacjonarnych na online.

Ponadto chcieliśmy wyrazić ogromne słowa podziękowania dla Nauczycieli i Instruktorów Placówki i Centrum Ekoland, którzy nie mając gwarancji otrzymania wynagrodzenia (a raczej tkwiąc w przekonaniu o pracy jako wolontariusze) podjęli wysiłek i starania przygotowując zajęcia online i live. Na ten moment i dzięki dokonanym przez Was wpłatom Kadra otrzyma wynagrodzenie za przygotowane materiały. 

Jesteśmy absolutnie przekonani, że proponowane przez nas rozwiązania są fair w stosunku do wszystkich ze stron a sami stajemy na wysokości zadania w celu przybliżenia odrobiny "normalności" naszym Podopiecznym. Przedstawione powyżej rozwiązanie nie daje gwarancji na przetrwanie Placówki, lecz daje nadzieję, że Placówka przetrwa te zawirowania. Wszystko leży w Waszych rękach...

Poniżej harmonogram:

16.03 - 27.03.2020r. - zajęcia zawieszone i odrabiane wg regulaminu/ cenniku

30.03 - 08.04.2020r. oraz 16.04 - 30.04.2020r. - zajęcia zawieszone, nie będą odrabiane, opłata za czesne wraz z dostępem do zajęć online wynosi  50zł/ jeden Wychowanek

09.04 - 15.04.2020r. - planowana przerwa Świąteczna zgodnie z warunkami umowy (dni wolne niewliczające się do ilości zajęć realizowanych w roku szkolnym 2019/20)

01.05 - 03.05.2020r. - planowana przerwa zgodnie z warunkami umowy (dni wolne niewliczające się do ilości zajęć realizowanych w roku szkolnym 2019/20)

04.05 - 31.05.2020r. - zajęcia zawieszone, nie będą odrabiane, opłata za czesne wraz z dostępem do zajęć online i live wynosi minimum 50zł/ jeden Wychowanek

18.04.2020r. - planowane odrabianie zajęć poniedziałkowych zgodnie z warunkami umowy - zależne od sytuacji i zarządzeń MEN zostaje przeniesione na 20.06.2020r. chyba, że sytuacja uniemożliwi zrealizowanie założenia - zajęcia odbędą się na platformie zoom

09.05.2020r. - planowane odrabianie zajęć piątkowych zgodnie z warunkami umowy - zależne od sytuacji i zarządzeń MEN zostaje przeniesione na 21.06.2020r. chyba, że sytuacja uniemożliwi zrealizowanie założenia - zajęcia odbędą się na platformie zoom

aDSC_5361-1.jpg
bottom of page