Taniec klasyczny/ Balet
  Taniec klasyczny/ Balet  

Balerinki to zajęcia przygotowane dla dzieci od trzeciego roku życia (grupy) i dzieci starszych oraz młodzieży (klasy). Zajęcia oparte są na technice tańca klasycznego i utanecznienia ogólnego. Rozwijają u dzieci poczucie rytmu, koordynację (elementy koordynacji muzyczno-ruchowej) a także wzmacniają umuzykalnienie. Balerinki to połączenie tańca z zabawami muzyczno-ruchowymi, nauka współpracy w grupie oraz dyscypliny. W klasach baletowych pojawiają się dodatkowe przedmioty takiej jak rytmika czy taniec współczesny. Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu. Czas trwania zajęć to 60 minut (lub 45 dla grup początkujących).
W czasie zajęć osoba prowadząca może zorganizować kilkuminutową przerwę w zależności od kondycji i samopoczucia dzieci. 

Strój: body (kolor i krój w zależności od grupy/ klasy), białe rajstopy, białe/ różowe/ ecru baletki (baletowe), włosy spięte w koczka.

 

Capoeira to brazylijska sztuka walki z elementami akrobatyki i tańca. Ćwiczącym towarzyszy muzyka grana na instrumentach takich jak berimbau czy pandeiro. Zajęcia te, to doskonały sposób na prawidłowy rozwój dzieci poprzez ćwiczenia siłowe, rozciągające, kondycyjne oraz koordynacyjne. Wykonywanie wszystkich ćwiczeń do muzyki poprawia poczucie rytmu
i umuzykalnia. Dodatkowo dzieci uczą się języka portugalskiego, śpiewu oraz życia i współpracy w grupie. Capoeira to zajęcia nie tylko dla chłopców! Zajęcia prowadzone są w różnych grupach w zależności od wieku i zaawansowania. Treningi odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu. Czas trwania zajęć waha się od 45 do 60 minut. W czasie zajęć instruktor może zorganizować kilkuminutową przerwę w zależności od kondycji i samopoczucia dzieci.

Strój: białe abady (spodnie), biały podkoszulek, corda (o ile dziecko posiada), włosy spięte w kucyka.

Abady można zamówić u trenera w kwocie ok 110zł.

Capoeira - Sztuka walki
  Capoeira - Sztuka walki  
Taniec współczesny
  Taniec współczesny  

Zajęcia z Tańca współczesnego przeznaczone są dla młodzieży (od ok 10 roku życia) ponieważ technika oparta jest na wyrażaniu emocji i uczuć tancerzy. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Trwają 60 minut. W czasie zajęć osoba prowadząca może zorganizować kilkuminutową przerwę w zależności od kondycji i samopoczucia dzieci.

Hip Hop
  Hip - Hop  

Hip Hop to zajęcia przeznaczone dla dzieci interesujących się tańcem współczesnym i nowoczesnym. W rytm współczesnej muzyki, popularnej w radio i telewizji dzieci wykonują układy taneczne (choreografię). Podczas zajęć uczą się figur tanecznych, a także rozciągają się, usprawniają koordynację, rozwijają poczucie rytmu i doskonalą interpretację muzyczno- ruchową. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 6 roku życia. Odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut. W czasie zajęć instruktor może zorganizować kilkuminutową przerwę w zależności od kondycji i samopoczucia dzieci.

Dla osób dorosłych polecamy zajęcia fitness, zdrowy kręgosłup oraz trening funkcjonalny. Dla miłośników sztuk walki proponujemy grupę Capoeira Dorośli! Treningi prowadzone są od poniedziałku do piątku w różnych godzinach a grupach o różnych intensywnościach. W celu ustalenia terminu zajęć zachęcamy do zapoznania się z planem zajęć i do kontaktu z recepcją Ekoland. 

Zajęcia dla Dorosłych
  Zajęcia dla Dorosłych  

Dni wolne w roku szkolnym 2020/2021 
w Niepublicznej Placówce Oświatowo -Wychowawczej EKOLAND

  • 11 listopad

  • 23 grudzień – 6 styczeń

  • 15 luty – 28 luty (ferie zimowe)

  • 1 – 6 kwiecień 

  • 3 i 4 maj

  • 3 i 4 czerwiec

  • od 26 czerwca - wakacje

Grupy uczęszczające na zajęcia raz w tygodniu - obejmują 36 zajęć nauki w roku szkolnym 2020/21

Grupy i klasy uczęszczające na zajęcia dwa razy w tygodniu - obejmują 72 zajęć nauki w roku szkolnym 2020/21