top of page

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

Po kilkunastu przymiarkach opublikowania tej informacji, wielu godzinach rozmów i dyskusji chcielibyśmy przedstawić Wam rozwiązanie, które mamy nadzieję będzie kompromisem dla Was, naszych Podopiecznych jak i dla Placówki.

Proponując Wam nasze rozwiązanie mamy na uwadze przede wszystkim trudną sytuację w jakiej znaleźliśmy się wszyscy, zarówno Wy jak i Wasze dzieci, ale także Placówka jako „twór formalny” ale co ważniejsze jej serce: Instruktorzy i Nauczyciele czyli Ciocie i Wujkowie Waszych dzieci.

Na wstępie chcielibyśmy zaznaczyć, że Placówka Ekoland nie korzysta z żadnych dotacji z gminy Zielonki ani miasta Kraków. Utrzymuje się jedynie z czesnego, które wpłacają rodzice od września do czerwca. Wszelkie opłaty, które Placówka ponosi za miesiąc lipiec i sierpień pozostają na barkach Dyrekcji bez opłat czesnego ze strony Opiekunów.

Opisując przejrzystość naszej Placówki zachęcamy do przeglądnięcia co (tylko na przestrzeni ostatniego roku) w ramach działań pro publico bono nasza Placówka „popełniła”. LINK

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 daje nam możliwość  prowadzenia zajęć w formie online, czyli możliwość kontynuowania wykonywania umów, jakie zawarliśmy z Rodzicami/ Opiekunami. W pełni zdajemy sobie sprawę, że trudno porównać zajęcia online do zajęć w rzeczywistości. Tak samo jak trudno porównać zajęcia online z matematyki czy z polskiego, podobnie to wygląda z baletem czy capoeirą. Dlatego od początku uruchamiając zajęcia internetowe i tworząc regulamin przyjęliśmy system odrabiania dwa do jednego (dwa zajęcia online do jednych zajęć w rzeczywistości).

Poniżej harmonogram:

16.03 - 27.03.2020r. - zajęcia zawieszone i odrabiane wg regulaminu/ cenniku

30.03 - 08.04.2020r. oraz 16.04 - 30.04.2020r. - zajęcia zawieszone, nie będą odrabiane, opłata za czesne wraz z dostępem do zajęć online wynosi  50zł/ jeden Wychowanek

09.04 - 15.04.2020r. - planowana przerwa Świąteczna zgodnie z warunkami umowy (dni wolne niewliczające się do ilości zajęć realizowanych w roku szkolnym 2019/20)

18.04.2020r. - planowane odrabianie zajęć poniedziałkowych zgodnie z warunkami umowy - zależne od sytuacji i zarządzeń MEN zostaje przeniesione na 23.05.2020r. chyba, że sytuacja uniemożliwi zrealizowanie założenia

04.05.2020r. – planowany termin rozpoczęcia zajęć stacjonarnych

BENEFITSYSTEMS - wprowadził rozwiązanie jedynie dla kart niedziecięcych, polegające na prowadzeniu zajęć na żywo (tzw. live) w czasie rzeczywistym przez Internet. Tym samym dalej Rodzice/ Opiekunowie posiadający karty MULTISPORT KIDS nie są wstanie korzystać z naszych lekcji.

Pomimo, że MEN koniec kolejnego okresu kwarantanny przyjął po Świętach Wielkiej Nocy, Placówka EKOLAND zakłada bardziej realistyczny scenariusz tzn. zawieszenie Placówek do końca kwietnia. W sytuacji gdyby Placówki zostały odwieszone zgodnie z planem MEN, Placówka EKOLAND dostosuje się do wytycznych a opłata za czesne za miesiąc kwiecień zostanie zwiększona.

 

Podsumowując, czesne (w tym dostęp do zajęć online) w miesiącu kwietniu wynosi 50zł. Jest to opłata umożliwiająca przetrwanie Placówki w okresie trwającej pandemii. Liczymy na to, że zrozumiecie zaistniałą sytuację, która nie jest naszym wyborem a do której musimy się dostosować. Mamy nadzieję, że obniżenie czesnego będzie kompromisem zaakceptowanym przez Rodziców i Opiekunów. Niezależnie zwracamy się z ogromną prośbą do naszych Miłośników:

Kochani, jeżeli Wasza sytuacja finansowa na to pozwala a uważacie, że to co robimy powinno przetrwać, prosimy o wpłatę pełnej kwoty czesnego. Ze swojej strony obiecujemy, że ilość działań pro publico bono zostanie niezmienna.

Jeżeli dokonali Państwo opłaty za miesiąc kwiecień i życzcie sobie nadpłatę przeksięgować na kolejny miesiąc prosimy o stosowną informację a Wasza decyzja będzie uszanowana.

Jeżeli znajdują się Państwo w trudnej sytuacji finansowej a Wasze dzieci chcą dalej uczestniczyć w zajęciach i życiu Placówki prosimy o kontakt bezpośrednio z Dyrekcją w celu ustalenia indywidualnych warunków rozliczenia. W obecnym momencie powinniśmy się wspólnie wspierać a rozwiązania dla trudnych sytuacji obrać takie, że w momencie zakończenia pandemii będziemy mogli spojrzeć sobie w twarz. Bądźmy dla siebie Ludźmi.

 

aDSC_5396-1.jpg
bottom of page