top of page

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

W nawiązaniu do informacji z poprzednich miesięcy przedstawiamy co następuje.

Po przeanalizowaniu wytycznych narzuconych na Placówki Oświatowe, prowadzenie zajęć w siedzibie Ekolandu ograniczałoby się do otwarcia zajęć dla czteroosobowych grup (plus instruktor/ nauczyciel). Ponadto budynek byłby zamknięty dla Rodziców i Opiekunów co w przypadku naszych najmłodszych Podopiecznych sparaliżowałoby naszą organizację.

Teoretycznie zajęcia dla wybranych grup i klas dla dzieci starszych mogłyby odbywać się na naszej nowej sali w filii Eko vol.2. Jednak i tutaj wstrzymujemy się z rozpoczęciem zajęć stacjonarnych. W przeprowadzonych rozmowach z Rodzicami i Opiekunami wielokrotnie zauważyliśmy, że zostały odwrócone priorytety. Decyzją Rządu zaistniała możliwość organizowania zajęć dodatkowych mimo braku powrotu dzieci do szkół. Wspólnie stwierdziliśmy, że w sytuacji kiedy edukacja obowiązkowa nie wróciła "do normalności" trudno egzekwować od Rodziców gotowość do uczestniczenia dzieci w zajęciach dodatkowych. Uruchomienie zajęć powodowałoby narzucenie pełnej opłaty czesnego nawet dla tych dzieci, których Rodzice/ Opiekunowie nie zdecydowaliby się na powrót do zajęć stacjonarnych. Próbując od początku pandemii znajdywać rozwiązania kompromisowe, taka decyzja nie byłaby odpowiednim (w naszym odczuciu) rozwiązaniem.

Ponadto kierujemy się informacjami otrzymanymi z miejsc gdzie Placówka dodatkowo wynajmuje sale sportowe (Szkoła podstawowa w Bibicach, Stara Kuźnia w Węgrzcach) gdzie wynajem sal nie został ponownie uruchomiony. 

Drodzy Rodzice i Opiekunowie! Wyrażamy ogromną nadzieję, że miesiąc czerwiec będzie ostatnim miesiącem kiedy wspólnie decydujemy się na prowadzenie zajęć zdalnie. Mimo, że Placówka otrzymała możliwość realizowania zajęć stacjonarnych, z jednej strony nie jest wstanie podołać ograniczeniom, które dotyczą limitu osób na 1 mkw, z drugiej strony stawiając dobro dzieci na pierwszym planie nie ma odwagi "wyjść" z internetu i działać w realu. Warto podkreślić, że proponowany "reżim sanitarny" od początku naszej działalności był przestrzegany w Placówce. Nasze miejsce jest codziennie sprzątane i dezynfekowane, w łazienkach zawsze jest ciepła woda, mydło czy ręcznik papierowy. Już na pierwszych spotkaniach organizacyjnych we wrześniu zwracamy uwagę i prosimy Rodziców o przyprowadzenie na zajęcia wyłącznie zdrowych dzieci. Dzięki mechanicznej wentylacji z filtrami, ekolandowe powietrze jest lepsze niż w niejednym przedszkolu czy szkole. Plac zabaw przechodzi systematyczną dezynfekcje, która wykonywana jest 6 razy częściej niż zalecenia producenta! 

 

Aby zapewnić Wam komfort realizacji zajęć i bezpieczeństwo w czerwcu będziemy spotykać się jedynie na zajęciach live na platformie zoom. Opłata za zajęcia wynosi, jak w poprzednich pandemicznych miesiącach, minimum 50zł/ Wychowanek. W tym miejscu ponownie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Opiekunom, którzy dokonali pełnej (lub zwiększonej!) opłaty za czesne za miesiąc maj oraz tym, którzy mimo braku możliwości korzystania z zajęć online dokonali pełnej opłaty za zajęcia.

Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć, które powinniśmy zrealizować w ramach wymaganej ilości zajęć:

18.04.2020r. i 09.05.2020r. - planowane odrabianie zajęć poniedziałkowych i piątkowych zgodnie z warunkami umowy - zależne od sytuacji i zarządzeń MEN zostaje przeniesione na 20.06.2020r (sobota). - zajęcia odbędą się na platformie zoom

grupy poniedziałkowe i grupy piątkowe

godzina 13:00 Klasy Baletowe IIIA i IIIB (taniec klasyczny)

godzina 14:00 Klasy Baletowe IIIA i IIIB (taniec współczesny)

godzina 15:00 Capoeira grupa WA, Capoeira Grupa IA i Capoeira Grupa IIB

godzina 16:00 Capoeira Grupa IIIC i Capoeira IIB/IIIA

godzina 17:00 Balerinki Grupa IIIA Balerinki Grupa IA Balerinki Grupa IIA

godzina 18:00 Klasa IA i Klasa IB

godzina 19:00 Hip Hop V i Współczesny IV/V

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się podczas ostatnich zajęć na platformie zoom (zgodnie z harmonogramem zajęć live).

jestemzeko_edited.jpg
bottom of page