top of page

Urodziny ze zwierzętami

 

Proponowane tematy urodzin ze zwierzętami: 

  1. Dokąd pełzają węże;

  2. Owadzi taniec.
     

DOKĄD PEŁZAJĄ WĘŻE 

Zapraszamy Państwa na spotkanie poświęcone gadom, które urozmaici każdą dziecięcą imprezę!

W ciekawy , zabawny sposób zapoznajemy publiczność z charakterystycznym środowiskiem występowania przedstawionych gatunków, oraz z ich zachowaniem i przyzwyczajeniami.

 

Wojtek, który spał za szafą, Zygmunt, Gustaw, Baśka, Tęczówka i Stanisław, który jeździł na kocie to tylko kilka
z naszych wężów, które czekają na spotkanie z Wami! Jeśli chcesz poznać ich historię, przytulić je, pogłaskać
i zapytać dlaczego węże nie mają nóg wystarczy, że spotkacie się z nami! Obiecujemy zabrać was w podróż po świecie, który często wydaje się obślizgły i powolny, ale czy tak jest w rzeczywistości? My temu zaprzeczamy!

 

W ciekawy , zabawny sposób zapoznajemy publiczność z charakterystycznym środowiskiem występowania przedstawionych gatunków, oraz z ich zachowaniem i przyzwyczajeniami.

Poprzez obalanie mitów i przełamywania stereotypów na temat prezentowanych gadów  poszerzamy  wiedzę   odbiorców   w   zakresie   rozpoznawania i charakteryzowania poszczególnych gatunków.

Dzięki prezentacji żywych okazów (ok. 6 węży) – od 75 cm do prawie 5-ciu metrów! staramy się rozwinąć zainteresowania przyrodnicze, oraz postawy badawcze u widzów, którzy mają okazję przyglądnąć się zwierzakom z bliska, a także ich dotknąć.

OWADZI TANIEC

Proponujemy Państwu spotkanie poświęcone owadom, które uatrakcyjni każdą dziecięcą imprezę !

 

Zastanawiasz się czy owady potrafią uprawiać ogródek? Jakie stworzenie podróżuje tysiące kilometrów? Dlaczego modliszka zjada samca po zakończeniu godów? Po co motylom perfumy? Jeśli tak, to idealnie trafiłeś! Zapraszamy na spotkanie z „ owadzim m specjalistą ” – entomologiem, który odpowie na te i tysiące innych pytań. Podczas spotkania edukacyjnego prowadzonego formą zabawy przedszkolaki dowiedzą się w jaki sposób obchodzić się z napotkanymi owadami, czym są poczwarki, na czym polega cykl życiowy owada oraz co dzieje się podczas linienia. Przewodnikiem podczas tej niesamowitej przygody dla maluchów stanie się zaprzyjaźniony z nami żuk Gustaw.

 

Zaprezentowane zostaną grupy stawonogów, różnorodność elementów budowy ciała określonych okazów, cykl życiowy: zachowania godowe, różnorodność larw, linienie, poczwarki, przeobrażenie w owada dorosłego itp.

  • Przedstawienie roli owadów w środowisku, znaczenie owadów w życiu codziennym ludzi oraz  sposoby wykorzystywania tych zwierząt przez człowieka.

  • Spotkanie z żywą przyrodą służy przełamaniu lęku oraz obaleniu mitów na temat owadów wśród dzieci. Uczestnicy poznają odpowiedzi na pytania typu: Czy owady potrafią uprawiać ogródek? Jaki owad podróżuje tysiące kilometrów? Dlaczego modliszka zjada samca po zakończeniu godów? Po co motylom perfumy?

 

Poprzez prezentację żywych okazów - modliszka, larwy chrząszczy, karaczan, szarańcza, straszyki, patyczaki, liśćce oraz kolekcję spreparowaną - motyle i ćmy polskie i tropikalne, chrząszcze, ważki, pluskwiaki staramy się rozwinąć zainteresowania przyrodnicze, oraz postawy badawcze u widzów, którzy mają okazję przyglądnąć się zwierzakom z bliska i poszerzyć wiedzę na ich temat.

Urodziny ze zwierzętami trwają 3h!

Do kosztu urodzin tematycznych należy doliczyć:

- do 10 dzieci 160 zł,

- od 11 do 15 dzieci 180 zł,

- od 15 do 20 dzieci 200 zł,

- powyżej 20 dzieci cena ustalana jest indywidualnie.

klaps art.png
bottom of page